Tydzień dla Bezpieczeństwa
- 11 cze
- 1 minut(y) czytania
Do wakacji zostało już tylko kilka chwil. Zanim jednak uczniowie ruszą na plaże, wycieczki do lasu, w góry czy inne miejsca, w których można przeżyć przygodę (albo przynajmniej solidnie obić kolano), włączamy się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Tydzień dla Bezpieczeństwa”.
Przyznamy szczerze - wakacje jeszcze się nie zaczęły, a w naszej szkole kilka złamanych rąk, palców i innych mniej lub bardziej spektakularnych urazów już zdążyło się przytrafić. Dlatego to dobry moment, by przypomnieć sobie, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.
Przed nami różne działania, rozmowy, zadania i aktywności związane z bezpieczeństwem na drodze, nad wodą, na wycieczkach, w internecie oraz w codziennych sytuacjach. Będzie też okazja porozmawiać o pierwszej pomocy, rozsądnym korzystaniu z technologii i zasadach, które naprawdę mogą się przydać podczas letniego wypoczynku. Mamy nadzieję, że dzięki przygotowanym aktywnościom i zadaniom nasi uczniowie rozpoczną wakacje nie tylko z uśmiechem, ale także z wiedzą, która może okazać się naprawdę przydatna. Bo wakacje najlepiej wspomina się przez zdjęcia w telefonie, a nie przez zdjęcia rentgenowskie.






Komentarze